IV Runda KŻR Łupków 2017

 Zwycięstwo „Twierdzy” podczas IV Rundy zawodów KŻR w Łupkowie.

W dniach 24.06 - 25.06.2017 r. zawodnicy KS „TWIERDZA” LOK Przemyśl po raz kolejny w tym roku stanęli do rywalizacji podczas Wojewódzkich Zawodów Ligi Strzeleckiej Klubów Żołnierzy Rezerwy.

Zawody odbywały się na strzelnicy Zakładu Karnego w Łupkowie. Rozegrano konkurencje: Pistolet Wojskowy, Karabin Wojskowy, Rzut Granatem oraz Pojedynki Strzeleckie. W zawodach wzięło udział 9-ciu zawodników „Twierdzy”, którzy startując w trzech zespołach rywalizowali z najlepszymi strzelcami Podkarpacia.

Ciężkie treningi dały zamierzony efekt, do Przemyśla trafiła większość nagród zarówno w klasyfikacji zespołowej jak i indywidualnej. W konkurencji Pistolet Wojskowy zdobyliśmy pełen komplet medali. Najlepszy był Jakub TAWORSKI (99pkt.), za nim uplasowali się Michał BĄKOWSKI (98pkt.) i Witold PAWUL (również 98 pkt.). Do podium niewiele zabrakło Piotrowi WARSZAKOWSKIEMU, który z wynikiem 97pkt. zajął IV lokatę. Wysoki wynik osiągnął również Marek KANIA, który z 95 pkt. zakończył konkurencję na VIII miejscu. W efekcie dwie nasze drużyny stanęły na podium w klasyfikacji drużynowej pistoletu – pierwszy zespół w składzie: Michał BĄKOWSKI, Witold PAWUL i Piotr WARSZAKOWSKI oraz drugi w składzie: Jakub TAWORSKI, Marek KANIA i Grzegorz PRACZYŃSKI, który wystrzelał 88 pkt.

Kolejny – tym razem brązowy medal z wynikiem 91 pkt. zdobył w konkurencji Karabinu Wojskowego Michał BĄKOWSKI. Z minimalną stratą do podium uplasowali się Jakub TAWORSKI (89 pkt.) i Witold PAWUL (88 pkt.).

Po podsumowaniu wyników strzelań, wszystkie miejsca na podium w konkurencji dwuboju strzeleckiego zajęli reprezentanci naszego klubu: Michał BĄKOWSKI (189 pkt.), Jakub TAWORSKI (188 pkt.) oraz Witold PAWUL (186 pkt.)

Kolejny komplet medali, nasi reprezentanci wywalczyli w konkurencji rzutu granatem: Witold PAWUL był pierwszy, Grzegorz PRACZYŃSKI – drugi, zaś Piotr WARSZAKOWSKI – trzeci. I tym razem w klasyfikacji drużynowej mało miejsca na podium zostało dla naszych rywali – dwa zespoły „TWIERDZY” zajęły jego najwyższe stopnie.

Konkurencja Trójboju Strzeleckiego również została zdominowana przez reprezentantów przemyskiego klubu – po zwycięstwie w granacie, Witold PAWUL (197 pkt.) przesunął się na pierwszą lokatę, zaś Michał BĄKOWSKI (194 pkt.) wywalczył srebrny medal. Odrobinu szczęścia zabrakło Jakubowi TAWORSKIEMU, który z zaledwie jednopunktową stratą do miejsca medalowego zajął IV lokatę.

W efekcie dwudniowej rywalizacji, pierwszy zespół KS „TWIERDZA” LOK Przemyśl zwyciężył zawody, po raz kolejny w tym roku zwiększając dystans do rywali w klasyfikacji tegorocznej Ligi Strzeleckiej. Ponadto w rocznej klasyfikacji zawodów, nasi zawodnicy dominują nad rywalami we wszystkich konkurencjach, stale powiększając różnicę punktową.

Organizatorom dziękujemy za organizację zawodów oraz ich sprawne i bezpieczne przeprowadzenia, zaś rywalom gratulujemy wysokich wyników i zaciętej walki o medale, która przebiegała w, jak zresztą zwykle, wspaniałej atmosferze.

                                                                                                                                 (opracował M.B.)

Oficjalny komunikat z zawodów:
POBIERZ KOMUNIKAT KLASYFIKACYJNY IV RUNDY KŻR 24-25.06.2017 ŁUPKÓW (.PDF)

 

IV Runda KŻR Łupków 2017

IV Runda KŻR Łupków 2017

IV Runda KŻR Łupków 2017