Sekcja Strzelectwa Praktycznego i Dynamicznego

Sekcja Strzelectwa Praktycznego i Dynamicznego KS "Twierdza"


Sekcja jest częścią KS "Twierdza" i podlega Zarządowi Klubu.


Informacje kontaktowe

e-mail: e-mail KS Twierdza


Sekcja SPiD


Przepisy, informacje, linki

Egzamin kompetencyjny IPSC stanowi rozszerzenie licencji zawodniczej PZSS. Składa się z testu teoretycznego (20 pytań) i praktycznego (3 tory, 36 strzałów). Po zaliczeniu otrzymuje się zaświadczenie i wpis na listę zawodników Regionu IPSC Polska, co umożliwia starty w zawodach dynamicznych Level 2 i Level 3.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem przeprowadzania testu i opisami torów:

POBIERZ ZASADY PRZEPROWADZANIA EGZAMINU KOMPETENCYJNEGO IPSC REGION POLSKA (.PDF)

"Jak wygląda egzamin kompetencyjny IPSC?" - film z kanału Youtube Bartosza Szczęsnego:


Działalność sekcji


Zawody dynamiczne Protect Home and Family

PHAF 2017

2 grudnia 2017 r. grupa zawodników KS "Twierdza" uczestniczyła w zawodach Protect Home and Family na strzelnicy Podgórze k. Chełma, podnosząc swoje umiejętności w nietypowej konkurencji będącej połączeniem strzelectwa praktycznego, dynamicznego i taktycznego.
Polecamy stronę facebookową zawodów: PROTECT HOME AND FAMILY (LINK)

Protect Home and Family 2017 


 Kurs strzelectwa dynamicznego IPSC

IPSC Region PolskaW roku 2018 zamierzamy zorganizować kurs strzelectwa dynamicznego dla członków KS "Twierdza", połączony z egzaminem kompetencyjnym IPSC. Celem kursu jest zapoznanie z przepisami, technikami i specyfiką konkurencji IPSC. Kurs pozwoli nam w przyszłości uczestniczyć w zawodach dynamicznych, jak również organizować takie zawody. Poprowadzi go czołowy zawodnik, instruktor i sędzia Regionu IPSC Polska.
Kurs będzie dwudniowy (sobota - obiekty ZP LOK, niedziela - wybrana strzelnica odkryta w okolicach).
Posiadanie licencji zawodniczej nie jest konieczne do uczestnictwa w kursie, natomiast jej posiadanie jest niezbędne do przystąpienia do egzaminu.

Uwaga! Nie jest to kurs dla początkujących strzelców. W kursie mogą wziąć udział osoby z pozwoleniem na broń (względnie dopuszczeniem) i własną bronią. Wymagane jest również uzyskiwanie przyzwoitych wyników w strzelaniach statycznych - min. 70 pkt. (oburącz, 9x19 mm) na 25 metrów.

Szkolenie przeznaczone jest docelowo wyłącznie dla członków Klubu. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Prosimy już teraz o wstępne zadeklarowanie zainteresowania takim szkoleniem za pomocą formularza:
FORMULARZ ZAINTERESOWANIA UDZIAŁEM W KURSIE IPSC (LINK)
Organizatorzy skontaktują się z osobami zapisanymi w formularzu podając ostateczny koszt, termin, plan szkolenia oraz kwotę wymaganej zaliczki.